fbpx

Czym charakteryzuje się łóżko kontynentalne?

Na pewno nie raz spotkaliście się z tą nazwą – łóżko kontynentalne. Co jednak się za nią kryje, jaki rodzaj mebla i czym tak naprawdę się charakteryzuje?

Otóż, łóżko kontynentalne to posłanie, które łączy w sobie dwie zalety – nie dość, że jest bardzo wygodne, to w dodatku doskonale się prezentuje. Zacznijmy od pierwszej cechy, czyli wygody. Zapewnia ją średnio twardy materac ze sprężynami bonelowymi, niezwykle elastyczny i dopasowujący się do kształtu ciała. Na powierzchni znajduje się drugi materac, zamocowany na gumkach, którego zadaniem jest stworzenie maksymalnego komfortu.

Szerokie, tapicerowane wezgłowie pozwala wygodnie się oprzeć, sprawia, że poduszki nie spadają, izoluje od chłodu ściany. Ponadto konstrukcja wyposażona w dwie otwierane skrzynie stanowi doskonały pojemnik na pościel i sprzyja utrzymaniu porządku w sypialni.

Piękne łóżka tapicerowane

Łóżka kontynentalne charakteryzują się też niepospolitym wyglądem. Całość obita jest miękką tkaniną przypominającą plusz, można wybrać swój ulubiony kolor. Mebel już na pierwszy rzut oka kojarzy się z komfortem i luksusem. Przypomina obszerne hotelowe posłania, zachęca do beztroskiego odpoczynku. Nic dziwnego, że cieszy się coraz większą popularnością wśród polskich odbiorców.

Konstrukcja łóżka kontynentalnego prezentuje się jako stabilna i masywna, dekoracyjna choć raczej w oszczędny sposób. Wpasuje się we wnętrza zarówno minimalistyczne, jak i glamour, klasyczne i nowoczesne. Bez trudu można dobrać meble do kompletu.

Polecamy łóżko kontynentalne wszystkim, którzy cenią sobie nie tylko komfortowe środowisko snu, ale też piękny wystrój sypialni. To fantastyczny mebel, który gwarantuje beztroski wypoczynek.

Czym więc się charakteryzuje? Estetycznym obiciem, szerokim wezgłowiem, sprężystym materacem, dwiema otwieranymi skrzyniami, starannym wykończeniem detali. Nic nie stoi na przeszkodzie, by taki właśnie nietuzinkowy sprzęt znalazł się w Waszej sypialni. Firma Vinci, polski producent mebli, chętnie się tym zajmie.

Menu