Drewno dębowe – królewski materiał

Szlachetny materiał

Od wieków drewno dębowe uważane jest za szlachetny materiał, wyróżnia je specyficzne uwarunkowanie naturalne oraz dosyć wysoka cena. Jednak należy pamiętać, że zakup mebli z dębowego drewna jest długofalową inwestycją, sięgającą następnych pokoleń. Jeśli zdecydujemy się na zakup stołu dębowego czy innych dębowych mebli to możemy być pewni, że w miarę upływu czasu wartość tych mebli będzie stale wzrastać.

Drewno dębowe wykorzystać można na wiele sposobów, szczególnie modne są solidne dębowe stoły, które nigdy nie wychodzą z mody. Posiadacze takich stołów szczycą się ich ponadczasowym trendem, a spożywanie posiłków, czy picie popołudniowej kawy lub herbaty przy takim stole to czysta przyjemność. Możemy śmiało powiedzieć, że to obcowanie z naturą w jej najpiękniejszej postaci.

Stół dębowy na metalowych nogach
Stół dębowy 200×90 na metalowych nogach S5

Cenne właściwości

Drewno dębowe posiada wiele cennych właściwości. Dlatego, że materiał do zadań specjalnych, które warto, jest eksponować w salonie, jadalni, kuchni czy sypialni. Drewno dębowe zapewni nam dobrą amortyzację, jest odporne na wilgoć, jest dobrym przewodnikiem ciepła, wspaniale reaguje na zmiany temperatur. Tak więc meble z tego drewna czy parkiety przechodzą śmiało wszystkie testy i mogą poszczycić się swą niezawodnością. Dębina nie jest najtańszym drewnem. Jednak korzyści, jakie płyną z posiadania dębowych mebli, będą procentować na długie lata.

Stół z drewna dębowego jest o wiele trwalszy niż z innego. Wyróżnia go nie tylko twarda i odporna struktura lecz piękna barwa drewna, naturalne usłojenie, które jest niezwykle modne w dzisiejszej aranżacji wnętrz. Drewno dębowe nigdy nie wychodzi z mody, nigdy się nie nudzi, nigdy nie staje się czymś pospolitym, to szlachetny materiał. To drewno królewskie, którego urok zachwyca nas i sprawia, że wnętrza naszego domu zyskują na szlachetności. 

Zobacz nasz katalog stołów dębowych – stoły dębowe

Skontaktuj się z nami

Menu