Jak wybrać drewniany stolik nocny?

Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę, czy drewniany stolik nocny posiada pojemną szufladę, albo nawet dwie. Wtedy możesz w nim bez problemu przechować różne przedmioty, utrzymując porządek w pomieszczeniu.

Kolejną istotną kwestią jest wybór wysokości mebla. Niektórzy wolą wyższe konstrukcje, inni zaś wolą takie, do których bez problemu sięgną ręką tuż po obudzeniu. Na przykład żeby wyłączyć budzik czy sprawdzić pierwsze wiadomości na telefonie.

Stoliki nocne dopasowane do Twojej sypialni.

Z reguły nocna szafka stoi tuż przy łóżku, bo każdy lubi mieć pod ręką okulary czy ulubioną lekturę, więc dobrze jest przemyśleć, jaki rozmiar będzie optymalny do Twojej sypialni. Czasem stolik musi się zmieścić pomiędzy dwoma posłaniami, a czasem w samym rogu, warto więc sięgnąć po miarkę, żeby uniknąć problemów z dopasowaniem.

Kiedy kupujesz ten mebel osobno, zwróć uwagę, czy pod względem kolorystyki lub stylu będzie pasował do reszty wyposażenia. Dobrze sprawdzają się drewniane stoliki nocne w uniwersalnym odcieniu, o dość prostym designie, które bez problemu komponują się z łóżkiem czy szafą. Minimalistyczne kształty nigdy nie wychodzą z mody, są ponadczasowe.

Oczywiście nie bez znaczenia jest również materiał, z którego sprzęt został wykonany. Wybór stolika nocnego z drewnianej sklejki dębowej będzie doskonałym rozwiązaniem ze względu na trwałość i odporność powierzchni na uszkodzenia mechaniczne.

Wniosek z tego taki, że najbardziej poszukiwanymi stolikami do sypialni są niewielkie konstrukcje o prostej stylistyce, wyposażone w pojemne szuflady. Na blacie możesz położyć telefon, książkę, czy laptop, do szuflady schować prywatne drobiazgi. Znajdzie się też miejsce na lampkę czy kubek z poranną kawą. W sklepie Vinci znajdziesz swój wymarzony mebel. A jeśli nie znajdziesz, możemy go dla Ciebie stworzyć.

Menu