Modne meble z drewna dębowego

Trendowe meble dębowe

Tegoroczne trendy to więcej drewna w naszym domu, ten ponadczasowy materiał na stałe wpisuje się w ludzkie serca. Dlatego ludzie od dawien dawna urządzali swe domy, wykorzystując ten surowiec, który wiernie towarzyszył im przez długie lata. Mamy tutaj szczególnie na myśli dębinę, drewno dębowe, które charakteryzuje ogromna trwałość. W otoczeniu drewna czujemy się dobrze, naturalnie i bezpiecznie.

Drewno dębowe ma w sobie przyciągający nas urok, ponieważ inne surowce takie jak metal, kamień nie dorównują mu, nie są tak miłe w dotyku oraz wizualnie nie dają takich odczuć jak dębina. Dąb kojarzy się z ciepłem, dlatego też jest tak bardzo cenionym materiałem, na który decyduje się coraz więcej ludzi, aranżując swoje wnętrza. Dąb jest niezwykle wytrzymałe, twardość tego surowca to niezwykły atut. Solidnie wykonane meble z dębiny, mogą z powodzeniem posłużyć nawet przez dziesiątki lat, a ich wartość będzie stale wzrastać.

Dębowe drewno pasuje do każdej aranżacji, każdego stylu począwszy od retro po styl skandynawski oraz industrialny.

To bardzo popularny oraz wszechstronny materiał, który wdzięcznie będzie prezentował się w naszym salonie, kuchni, jadalni czy sypialni. Szczególnie cenione są dębowe stoły, których tradycja na stałe wpisała się w ludzkie serca. Blat dębowy ma indywidualny charakter, piękne naturalne usłojenie drewna prezentuje się okazale to unikat.

Cenne właściwości

Kolejnym ważnym elementem jest piękna barwa drewna, które jest tak bardzo szlachetnym materiałem. Z dębu powstają piękne meble, z precyzyjnie wykonanymi frezami, detalami, które zachwycają nasz wzrok. Drewno dębowe jest zdrowe, ma właściwości regulujące wilgotność powietrza we wnętrzach, czyli pochłania nadmiar wilgoci. Gdy powietrze robi się za suche, oddaje wilgoć.

Oto niektóre z głównych właściwości drewna dębowego:

  1. Wytrzymałość: Drewno dębowe jest bardzo trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne, dlatego jest idealnym materiałem do produkcji mebli, podłóg, schodów, drzwi i innych elementów wykończeniowych. Jest również odporne na działanie owadów i grzybów, co sprawia, że jest bardziej trwałe w dłuższej perspektywie czasowej.
  2. Twardość: Drewno dębowe jest jednym z najtwardszych rodzajów drewna dostępnych na rynku. Jest znacznie bardziej odporne na ścieranie, zarysowania i uszkodzenia niż inne gatunki drewna, w związku z tym jest idealnym surowcem do stosowania w miejscach o dużym natężeniu ruchu, takich jak podłogi w miejscach publicznych czy meble używane na co dzień.
  3. Piękno: Drewno dębowe ma piękny wygląd, z widocznym słoje i ciepłym odcieniem. Dlatego jest stosowane jako materiał wykończeniowy w wielu projektach wnętrzarskich, gdzie jest cenione za swoje naturalne piękno i elegancję.

Drewno uspokaja, ma dobroczynny relaksujący wpływ na człowieka. Dlatego w otoczeniu mebli z drewna dębowego lepiej koncentrujemy się i mamy zdecydowanie lepsze samopoczucie. Reasumując, piękny dębowy stół, to zdrowy mebel w naszym domu. 

Zobacz nasz katalog stołów dębowych – stoły dębowe

Skontaktuj się z nami

Menu