Stoły z duszą

Symbolika dębu i historia drzewa.

Dąb jest symbolem ogromnej siły, wytrwałości i nieprzemijalności. Ponieważ tak zawsze uważali nasi przodkowie. W Polsce występuje dąb bezszypułkowy i szypułkowy, a jego drewno jest bardzo twarde, ciężkie. Jednak w przemyśle meblarskim cenią ten rodzaj drzewa , gdyż jest dosyć łatwe w obróbce. Więc z niego można wyrabiać piękne meble, takie jak: stoły dębowe, nazywane “Stoły z duszą”.

Stół dębowy jest jednym z tych pięknych mebli , który ceniony jest bardzo wysoko i uważany za bardzo ekskluzywny mebel.

Natomiast dlaczego dąb, jest drewnem tak bardzo popularnym ? Drewno z duszą, tak zwykło mówić się o dębie, z którego powstają podłogi, meble, rozmaite wyroby drewniane a charakteryzuje go piękna barwa z ciekawym usłojeniem. Ten typ drzewa stosunkowo łatwo ulega obróbce, można z powodzeniem wygiąć je, skleić, czy zabarwić. Drewno to jest bardzo odporne na wszelkie urazy mechaniczne, uszkodzenia czy zaplamienia. Dlatego też solidny stół dębowy, to synonim luksusu, jednak dzisiaj nie musi kosztować nas całego majątku. 

Stół dębowy na metalowych nogach s13
Stół dębowy na metalowych nogach s13

Specyfika mebli z dębu.

Drewniany stół dębowy z całą pewnością doda każdemu wnętrzu niecodziennego klimatu. Bogate naturalne wzornictwo tego drewna jak słoje oraz sęki dodaje całości pikanterii i tworzy efekt naturalności, gdzie będziemy czuć się bardzo swobodnie i naturalnie.
Takie rozwiązanie jest unikatowe, nigdy nie zobaczymy dwóch takich samych stołów dębowych, gdyż nie znajdziemy dwóch takich samych kawałków drewna. Każdy kawałek drewna jest inny, niepowtarzalny, wspaniale ukształtowany przez naturę i bardzo cenny w naszych oczach.

Stół dębowy to bardzo uniwersalny mebel, swoje miejsce znajdzie w salonie, jadalni, kuchni oraz sypialni. Jego ponadczasowy design sprawi, że będzie pasował do wnętrza w każdym stylu. Klasyczny styl, czy też bardziej awangardowy, styl skandynawski, lub beton architektoniczny- wszystkie te style wypromują stół dębowy, a on stanie się wspaniałą częścią pięknej aranżacji poszczególnych stylów. Stół dębowy zachowa swój doskonały stan nawet przez dziesiątki lat, gdy odpowiednio zadbamy o niego, poddając impregnacji, czyszczeniu czy renowacji.

Menu