Stoły z duszą

Symbolika dębu i historia drzewa.

Dąb jest symbolem ogromnej siły, wytrwałości i nieprzemijalności. Ponieważ tak zawsze uważali nasi przodkowie. W Polsce występuje dąb bezszypułkowy i szypułkowy, a jego drewno jest bardzo twarde, ciężkie. Jednak w przemyśle meblarskim cenią ten rodzaj drzewa , gdyż jest dosyć łatwe w obróbce. Więc z niego można wyrabiać piękne meble, takie jak: stoły dębowe, nazywane “Stoły z duszą”.

Stół dębowy jest jednym z tych pięknych mebli , który ceniony jest bardzo wysoko i uważany za bardzo ekskluzywny mebel.

Natomiast dlaczego dąb, jest drewnem tak bardzo popularnym ? Drewno z duszą, tak zwykło mówić się o dębie, z którego powstają podłogi, meble, rozmaite wyroby drewniane a charakteryzuje go piękna barwa z ciekawym usłojeniem. Ten typ drzewa stosunkowo łatwo ulega obróbce, można z powodzeniem wygiąć je, skleić, czy zabarwić. Drewno to jest bardzo odporne na wszelkie urazy mechaniczne, uszkodzenia czy zaplamienia. Dlatego też solidny stół dębowy https://italoptik.com/character-c/index.html , to synonim luksusu, jednak dzisiaj nie musi kosztować nas całego majątku. 

Stół s-13
Stół s-13

Specyfika mebli z dębu.

Drewniany stół dębowy z całą pewnością doda każdemu wnętrzu niecodziennego klimatu. Bogate naturalne wzornictwo tego drewna jak słoje oraz sęki dodaje całości pikanterii i tworzy efekt naturalności, gdzie będziemy czuć się bardzo swobodnie i naturalnie.
Takie rozwiązanie jest unikatowe, nigdy nie zobaczymy dwóch takich samych stołów dębowych, gdyż nie znajdziemy dwóch takich samych kawałków drewna. Każdy kawałek drewna jest inny, niepowtarzalny, wspaniale ukształtowany przez naturę i bardzo cenny w naszych oczach.

Stół dębowy to bardzo uniwersalny mebel, swoje miejsce znajdzie w salonie, jadalni, kuchni oraz sypialni. Jego ponadczasowy design sprawi, że będzie pasował do wnętrza w każdym stylu. Klasyczny styl, czy też bardziej awangardowy, styl skandynawski, lub beton architektoniczny- wszystkie te style wypromują stół dębowy, a on stanie się wspaniałą częścią pięknej aranżacji poszczególnych stylów. Stół dębowy zachowa swój doskonały stan nawet przez dziesiątki lat, gdy odpowiednio zadbamy o niego, poddając impregnacji, czyszczeniu czy renowacji.

Menu